تازه‌های محله‌های منطقه ۱۵

زمین ورزش - تازه‌های محله‌های منطقه ۱۵ - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

سال ۱۳۹۹ در منطقه ۱۵ شهرداری تهران، ۱۱۵ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است. بهسازی زمین ورزشی بوستان گلگشت در محله ابوذر از جمله این اقدامات بوده است. شهرداری علاوه بر تعویض چمن مصنوعی، کار فنس‌کِشی و افزایش سیستم روشنایی این زمین را به اتمام رسانده. در کنار بهسازی این زمین، ۱۰ زمین ورزشی دیگر هم در این منطقه مورد بهسازی قرار گرفته‌اند.

همچنین در بوستان کوهسار برای استفاده اهالی محله رَضَویه کانکس دوچرخه‌ای احداث و به دوچرخه‌های ایمن تجهیز شده است. کوچه‌های اقبالیان و شیری نیز در محله مظاهری بهسازی شده و رنگ‌ها چهره تازه‌ای به محله بخشیده‌اند. شهرداری بوستان فجر در محله افسریه جنوبی را نیز بهسازی و با نصب وسایل بازی کودکان و ست ورزشی، فضای این پارک را برای استفاده اهالی مناسب‌تر کرده است.

توسعه فیزیکی آکادمی کودکان و نوجوانان نابینا و کم بینای تهران با نام باغچه حواس از دیگر پروژه‌های محله‌ای در این منطقه بوده است. این آکادمی در سال ۱۳۹۷ در محله افسریه شمالی برای ارتقای توانایی‌های کودکان کم بینا و نابینا آغاز به کار کرده است. سال ۱۳۹۹ یک سالن اجتماعات و دو کلاس آموزشی به این مرکز اضافه و تجهیزات روشنایی و سیستم سرمایش و گرمایشی آن تأمین شده است.

از میان خبرها: معرفی پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه ۱۵

شهرداری در ضلع شمالی پارک ولیعصر، در محله بیسیم دست به جداره‌سازی بخشی از دیوار بهزیستی زده است. پیش از این حفاظی فلزی مرز بین پارک و بهزیستی را از یکدیگر جدا می‌کرده اما این دیوار به درخواست شهروندان و متولیان بهزیستی در سال ۹۹ برداشته شده و دیواری با بلوک سیمانی و نمای آجری به جای آن احداث کرده است.

ساخت حصار، دور حوضچه رسوب‌گیر شبکه آب و فاضلاب خیابان شهرزاد از دیگر اقدامات شهرداری بوده است. این حوضچه به دلیل انباشت زباله‌ها چهره محله را بدمنظر و فضای محله را ناایمن کرده بود. نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران سری به منطقه ۱۵ زده و تصاویری از پروژه‌های توسعه محله‌ای این منطقه برداشته است.

۶ خرداد ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.