تازه‌های محله‌های منطقه ۲

تازه‌های محله‌های منطقه ۲ - دروازه تهران - داوود قهردار

«تهران از کوچه‌هایش آغاز می‌شود.» شهرداری تهران در این دوره تصمیم گرفته با مدنظر قرار دادن پروژه‌های توسعه محله‌ای کیفیت زندگی شهروندان را در محلات ارتقا دهد.

سال ۱۳۹۹ در منطقه دو شهرداری تهران، ۵۹ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است.

شهرداری در سرای محله بهرود سینمایی ویژه کودک و خانواده احداث کرده. این سالن ۱۱۰ نفر ظرفیت دارد و فضای آن برای کودکان دکور شده. همچنین اتاق فرمان این سالن به سیستم صوت و تصویر مجهز و لابی آن به صندلی و میز کودك تجهیز شده است.

از میان خبرها: بازار تهران؛ کار آشکار و پنهان کودکان

خیابان گلبهار در محله فرحزاد بازگشایی و بهسازی شده. شهرداری این خیابان را آسفالت و با احداث نهرهای سرپوشیده آن را تعریض کرده. همچنین ۹۲۰ متر مربع پیاده‌راه در این خیابان احداث و با اجرای عملیات اصلاح هندسی و بازگشایی خیابان گلبهار تردد اهالی تسهیل شده است.

همچنین زمین ورزشی زیر پل یادگار امام به درخواست شهروندان بهسازی شده. ۴۰۵ متر از چمن‌های این زمین ورزشی تعویض و به منظور بالابردن امنیت ورزشکاران حفاظ‌هایی فلزی، دور آن نصب شده است.

بوستان جانبازان در محله شهرک آزمایش نیز به مبلمان شهری و وسایل ورزشی تجهیز و با نصب رمپ برای توانیابان مناسب‌سازی شده است.

شهرداری سالن آمفی تئاتر سرای محله شهرک آزمایش را بازسازی کرده است. ۹۰ صندلی و استیج این سالن تعمیر و به سیستم نور و روشنایی تجهیز شده است.

همچنین در ۳۸۰۰ متر مربع از بوستان اشرفی اصفهانی پارک آموزش ترافیک احداث شده است. این پارک شامل مسیر دوچرخه‌سواری، ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی و آلاچیق آموزشی است. در طراحی این پارک تلاش شده تا عناصر اصلی و المان‌های ترافیک شهری در ابعاد کوچک برای کودکان ایجاد شود.

۱۸۰۰ متر از پیاده‌راه بلوار دادمان به منظور تسهیل در تردد اهالی بهسازی و مسیر دوچرخه‌سواری نیز در آن احداث شده است. این مسیر از ابتدای خیابان پاکنژاد آغاز و تا بلوار شریفی امتداد دارد.

عکس‌های داوود قهردار، عکاس دروازه تهران از محله‌های منطقه ۲ را ببینید.

۵ تیر ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.