تازه‌های محله‌های منطقه ۳

تازه‌های محله‌های منطقه 3 - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

سال ۱۳۹۹ در منطقه سه شهرداری تهران، ۴۸ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است. شهرداری بوستان محصل در محله دروس را با نصب رمپ، وسایل بازی کودکان و وسایل ورزشی برای توانیابان مناسب‌سازی کرده است. همچنین مبلمان شهری و آبخوری ویژه معلولین نیز در این بوستان نصب و نوار بساوایی در معابر پارک احداث شده است.

پارک آموزش ترافیک نیز در مساحت تقریبی ۳ هزار متر مربع در مجاورت باغ کتاب احداث شده است. در طراحی این پارک تلاش شده تا عناصر اصلی و المان‌های ترافیک شهری در ابعاد کوچک برای کودکان ایجاد شود. همچنین محوطه زمین ورزشی زورخانه ده ونک به درخواست شهروندان آسفالت شده است. اهالی از زمین‌های خاکی محوطه زورخانه برای تمرین والیبال و بسکتبال استفاده می‌کنند.

شهرداری به منظور رفع گره ترافیکی منطقه دست به اصلاح هندسی تقاطع خیابان‌های سئول و رشید یاسِمی زده. با حذف یکی از ورودی‌های اصلی به این تقاطع و هدایت خودروها به مسیر فرعی یک سوم از بار ترافیکی کاهش یافته است. کوچه‌های قنات، نرگس، قربانی، امیدار در خیابان عطاری مقدم بهسازی و پله‌های آن رنگ‌آمیزی شده است. همچنین کار رنگ‌آمیزی جداره‌های‌‌ کوچه درگاه و گرمابه سعدی در محله درگاه نیز ادامه دارد.

از میان خبرها: گشتی در باغ کتاب تهران

سوله ورزشی صدر در محله زرگنده و در مجاورت اتوبان صدر در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع در حال احداث است. محل فعلی این سوله ورزشی پیشتر محل دپوی نهال‌های فضای سبز منطقه بوده اما قرار است به یک مجموعه ورزشی با سالن‌های چند منظوره تبدیل شود. مطالعات راهبردی و ساختاری و تهیه نقشه‌های اجرایی مسیر پیاده بلوار آیینه نیز در دست تهیه و انجام است.

بلوار دریا در امتداد مسیر کانال آب چالهرز شکل گرفته و با گذشت زمان به زیرِ ساخت رفته است. قرار است در پروژه بلوار دریا علاوه بر احیای این کانال آب، پیاده‌‌راه‌هایی همراه با نقاط مکث، کافه‌ها و فضای ورزشی جمعی ایجاد شود. همچنین در قسمت جنوبی این مسیر گلخانه‌ای شیشه‌ای ایجاد خواهد شد. این پروژه در دو فاز از خیابان یخچال تا بلوار شهرزاد و از بلوار شهرزاد تا خیابان گل نبی به اجرا در خواهد آمد.

نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران سری به منطقه ۳ زده و از پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه تصاویری ثبت کرده است.

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.