تازه‌های محله‌های منطقه ۴

بچه ها در حال بازی در زمین فوتبال - تازه های منطقه ۴ - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

سال ۱۳۹۹ در منطقه ۴ شهرداری تهران، ۲۹ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است.
شهرداری در محله مجید آباد و زیر پل بزرگراه شهید زین الدین در تقاطع با خیابان استخر، پاتوقی محله‌ای ایجاد کرده است. این فضای بی‌دفاع شهری پیش از این باعث مشکلاتی برای اهالی شده بود اما حالا به پاتوقی محلی تبدیل شده. پاتوق محلی زیر پل استر برای استفاده کم توانان و ناتوانان نیز مناسب‌سازی شده است.

ساختمان مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۴ تبدیل به سرای محله گلشن شده. این ساختمان با بازسازی حالا به عنوان سرای محلی با امکاناتی مانند کتابخانه، دفتر توسعه محله و پایگاه بهداشت فعال شده و مورد استفاده اهالی محله قرار گرفته است.

از میان خبرها: معرفی پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه ۴

۸۰۰ متر طول خیابان شهید درختی در محله جوادیه با اجرای کفپوش و جدولگذاری پیاده روسازی شده. این مسیر با بهبود و ساماندهی پیاده و بهسازی منظر شهری برای کم توانان نیز مناسب‌سازی شده است.
همچنین طول هزار متری محور خیابان‌های وارباز و نقاشیان با اجرای کفپوش و جدول‌گذاری پیادراه‌سازی شده. این مسیر نیز با اصلاح پیاده رو و هدایت آب‌های سطحی برای کم توانان مناسب‌سازی شده است.
با توجه به نیازسنجی و تردد زیاد شهروندان در محدوده بوستان شیوا در محله تهرانپارس شرقی، طرح ساخت سرویس بهداشتی در این بوستان صورت گرفته است. در این طرح ۶ چشمه سرویس بهداشتی ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.
در خیابان شهید نظامی زمین چمن مصنوعی به منظور افزایش سرانه ورزشی محله و تشویق آن‌ها به انجام ورزش به بهره‌برداری رسیده است. این زمین چمن در ۸۵۰ مترمربع با اجرای چمن مصنوعی و ایجاد روشنایی و رختکن در اختیار اهالی محله قرار گرفته است.
همچنین در ۴۰۰ متر طول خیابان شهید نظامی مسیر دوچرخه احداث شده است. این مسیر با جدولگذاری احداث و به روشنایی و علائم ترافیکی مجهز شده است.

نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران سری به منطقه ۴‌زده و از پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه تصاویری ثبت کرده است.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.