تازه‌های محله‌های منطقه ۵

اهالی کوچه های قدیمی تهران - تازه های منطقه ۵ - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

سال ۱۳۹۹ در منطقه ۵ شهرداری تهران، ۶۲ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۳۷ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است.

در محله حصارک دیوارها رنگ و روی تازه‌ای گرفتن و نقوش مختلف حال و هوای تازه‌ای به محله داده است. در مجموعه‌ای از کوچه‌های این محله بعد از زیرسازی و شستشو جداره‌ها، ۴ هزار مترمربع رنگ آمیزی تخت و ۶۰۰ متر مربع نقاشی دیواری انجام شده است.

پارک نیما در بین خیابان‌های الوند و هاشمی زاده به کافه کتاب مجهز شده است. کانکس‌های این پروژه در این پارک نصب شده و قرار است با تجهیز مورد استفاده اهالی محله قرار بگیرد. پروژه کافه کتاب در ۶ نقطه منطقه ۵ اجرایی شده است.

در سرای محله بهاران پروژه کارگاه‌های کارآفرینی ایجاد شده است. این کارگاه‌های در فضای حدود ۲۰۰ مترمربعی با هزینه حدود ۳۰۰ میلیون تومانی ایجاد شده و کارآفرینان در غرفه‌های مختلف آن فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

مسیر منتهی به امامزاده شعیب، نام خیابان دره زرنو جنوبی حدفاصل تقاطع خیابان خدامنش تا مقابل امامزاده در پروژه‌های توسعه محله‌ای ساماندهی شده است. این مسیر اکنون سنگفرش شده و ساماندهی جداره آن نیز در دست اجراست.

محوطه روبروی مسجد ابوالفضل در کن با اجرای طرح‌های توسعه محله‌ای تبدیل به پاتوقی برای اهالی شده الست. این محوطه با اجرای کفپوش، جدول‌گذاری و باغچه سازی ساماندهی شده و با اجرای تجهیزات نوری در اختیار اهالی محله قرار گرفته است.

بوستان مرادآباد با اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس با درخواست اهالی صاحب میز شطرنج شده و بوستان بهسازی شده است. این بوستان قدیمی به عنوان پاتوق اهالی محله استفاده می‌شود.

همچنین فضای بازی بوستان ارغوان نیز به درخواست اهالی کفپوش شده تا کودکان و نوجوانانی که در این بوستان حضور پیدا می‌کنند، دچار مشکل نشوند.

نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران سری به منطقه ۵ زده و از پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه تصاویری ثبت کرده است.

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.