تازه‌های محله‌های منطقه ۶

پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران والفجر-تازه-های-محله-های منطقه-6-دروازه-تهران-نازنین-کاظمی-نوا

سال ۱۳۹۹ در منطقه ۶ شهرداری تهران، ۴۵ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۴۳ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است.

۱۲۰۰ متر مربع فضای بی‌دفاع شهری در تقاطع بلوار آزادگان و پل حکیم تبدیل به پاتوقی برای محله والفجر شده است. این فضا روی مخزن هزار متر مکعبی آب که برای آبیاری فضاهای سبز شهری استفاده می‌شود ایجاد و با نصب صندلی و نورپردازی برای استفاده اهالی مناسب سازی شده است.

در خیابان باقرخان، ۵۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری از اتوبان چمران تا خیابان دکتر قریب احداث شده است. همچنین در این مسیر ۹۰۰ مترمربع پیاده راه سازی صورت گرفته و مسیر برای استفاده شهروندان و به ویژه مراجعان بیمارستان امام خمینی مناسب سازی و نیمکت گذاری شده است.

زمین ورزشی پارک لاله به درخواست شهروندان توسط شهرداری منطقه به بخش خصوصی واگذار شده و با تجهیز و آماده‌سازی فعالیت خود را با برگزاری کلاس‌های ورزشی آغاز کرده است.

همچنین بخشی از فضای پارک لاله با کاشت گونه‌های مختلف گیاهی به باغ رز تبدیل شده است. در این محوطه گونه‌های مختلف گل رز از جمله گل هفت رنگ، گل محمدی، گل ساناز و رزهای رونده کاشته شده است.

از میان خبرها: اینفوگرافی توسعه محله‌ای منطقه ۶

با احداث مسیر دوچرخه سواری خیابان نجات الهی، دو مسیر دوچرخه سواری خیابان کریمخان و خیابان طالقانی به یکدیگر متصل شده‌اند. در هر دو طرف خیابان نجات الهی ۸۳۰ متر مسیر دوچرخه سواری به طور رفت و برگشت ایجاد شده است. همچنین ۸۳۰ متر از پیاده راه دو طرف خیابان نجات الهی نیز کفسازی و بهسازی شده و به مسیر عبور نابینایان مجهز شده است. این مسیر دوچرخه در آینده به مسیر دوچرخه سواری خیابان انقلاب متصل می‌شود.

 همچنین گذر فرهنگ با ۳۶۰۰ متر مربع پیاده راه سازی در اطراف میدان فرهنگ احداث شده است. این گذر به فضاهای سبز، آبنما و مبلمان شهری مجهز شده و عملیات ساخت پاتوق محلی در ضلع جنوبی میدان ادامه دارد.

کار ساخت سوله مدیریت بحران والفجر هم با ۱۳۲۶ متر وسعت به پایان رسیده است. این سوله مدیریت بحران قرار است با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در زمینه ساخت تجهیزات ویژه ساختمانی برای مواقع بحران و آموزش شهروندان فعالیت کند. در حال حاضر این سوله با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام برای کارآزمایی واکسن ایرانی کویید ۱۹ مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

عکاس: نازنین کاظمی نوا

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.