تازه‌های محله‌های منطقه ۱۱

خانم میانسال در میوه و تره بار شهرداری تهران - بازار راه آهن - تازه های محله های منطقه 11-دروازه تهران-داوود-قهردار

«تهران از کوچه‌هایش آغاز می‌شود.» شهرداری تهران در این دوره تصمیم گرفته با مدنظر قرار دادن پروژه‌های توسعه محله‌ای کیفیت زندگی شهروندان را در محلات ارتقاء دهد. سال ۱۳۹۹ در منطقه ۱۱ شهرداری تهران، ۳۵ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است. به درخواست اهالی محله آگاهی، نهر کوچه مظلومی بازسازی شده تا مشکلات عبور و مرور در این کوچه حل شود. در این کوچه ۲۰۱۲ متر مربع آسفالت ریزی انجام شده و مشکلات اهالی مرتفع شده است. همچنین نهر خیابان ایروانی که باعث مشکلاتی برای اهالی و کسبه شده بود، در طرح‌های توسعه محلی بهسازی مرمت و جمع آوری آب‌های سطحی در این خیابان ساماندهی شده است.

فضای بی دفاع شهری در محله قلمستان که مدتی تبدیل به پارکینگ شده بود حالا به زمین چمنی برای اهالی تبدیل شده و مورد استفاده ورزشکاران محله قرار گرفته. همچنین فضای پیرامون آن نیز بهسازی و به سبد بسکتبال مجهز شده است. پیاده راه خیابان شوش شرقی در محله راه آهن بهسازی و مرمت شده. این مسیر جدول‌گذاری، روسازی و پیاده راه سازی شده و با نوار بَساوایی برای نابینایان مناسب سازی شده است. همچنین با جابه جایی دو پارکینگ مکانیزه، زمین این پارکینگ‌ها به میدان میوه و تره باری برای اهالی محله راه آهن تبدیل شده است.

از میان خبرها: مرمت قدیمی‌ترین ساعت تهران

بوستان مهرسا در محله منیریه با نصب ۱۱۰ متر مربع کفپوش و نصب وسایل بازی بهسازی و تجهیز شده و در ۵۰۰ مترمربع فضای پیرامونی این بوستان نقاشی دیواری اجرا شده است. سقاخانه تاریخی عزیز محمد در خیابان فروزش به عنوان یکی از عناصر هویتی این محله، سال‌ها وضعیت نامناسبی داشته، شهرداری در طرح‌های توسعه محله‌ای در حال مرمت جداره این سقاخانه تاریخی است.

جداره مسجد تاریخی مشیرالسلطنه در محله فروزش نیز مرمت شده است. همچنین عملیات مرمت ساعت تاریخی این مسجد با ساخت و تعمیر درب‌های چوبی، گنبد ساعت و ساعت ارزشمند آن همچنان ادامه دارد. در جریان طرح‌های توسعه محله‌ای، کوچه کریمی نیت حال و هوای تازه‌ای گرفته. با سنگفرش این کوچه، نهر آن بهسازی و کوچه به نوار بساوایی مجهز شده است. خانه تاریخی مینایی در این کوچه قرار دارد که به عنوان موزه خیابان ولیعصر فعالیت می‌کند. همچنین جداره مهمانسرای تاریخی دانشکده افسری در محله حر مرمت شده. جداره این بنای تاریخی با نورپردازی و مرمت در و پنجره‌های چوبی بهسازی شده است.

عکس‌ها: داوود قهردار، دروازه تهران

۲۷ خرداد ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

نظرات بسته شده است.