تهران در روز نخست محدودیت‌های کرونایی

تهران در روز نخست محدودیت‌های کرونایی - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

از روز ۲۰ تا ۲۱ فروردین بیش از ۱۹ هزار بیمار جدید به مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران افزوده شده و ۱۹۳ تن دیگر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. افزایش شمار بیماران و جان باختگان کرونا در ایران حاصل سیاست‌های اتخاذ شده مسئولان در تعطیلات نوروز بود. سیاست‌هایی که به افزایش شمار مسافرت‌ها و هم‌نشینی‌ها در این ایام منجر شد.

حالا در بیست و یکمین روز از فروردین ۱۴۰۰ محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از شهرها از جمله تهران به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بار دیگر اعمال شده است. کسب و کارهای غیر ضروری ملزم به تعطیلی و کارمندان ادارات دولتی در صورت امکان دور کار شدند. همچنین ورود و خروج خودروهای غیر بومی به شهرهای قرمز ممنوع شده است.

نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران در اولین روز اعمال این محدودیت‌ها سری به خیابان‌های انقلاب، ولیعصر و میدان فردوسی زده و از وضعیت خیابان‌ها عکاسی کرده است. اگرچه در عکس‌های ثبت شده بسیاری از مغازه‌ها در این خیابان‌ها تعطیل بوده‌اند اما همه جای شهر این‌گونه نبوده و در بسیاری از خیابان‌های غیر اصلی تهران همچنان کسبه به فعالیت خود مشغول بوده‌اند.

نظرات بسته شده است.