توضیح دروازه تهران درباره استفاده از عکس‌های محمدرضا شجریان

توضیح دروازه تهران درباره استفاده از عکس‌های محمدرضا شجریان

مدیر یکی از آژانس‌های عکس، روی صفحه عمومی اینستاگرامش، سایت دروازه تهران را متهم به پاک کردن واترمارک عکس‌هایی کرد که مالکیت حقوقی آن‌ها در اختیار آن آژانس بوده است.
این عکس‌ها مربوط به جوانی محمد‌رضا شجریان می‌شود و در ویدئویی که دروازه تهران درباره زندگی هنری ایشان تولید کرد، مورد استفاده قرار گرفتند اما ذکر چند نکته را اینجا ضروری می‌دانیم:
اول- بر اساس پروتکل‌های داخلی دروازه تهران، پاک کردن واترمارک که منبع عکس را نشان می‌دهد ممنوع است. این را با جستجو در سرویس عکس دروازه تهران به وضوح می‌توانید ببینید. در همان ویدئوی مدنظر، تصاویری از جناب شجریان و رضا ورزنده وجود دارد که با همان برچسب منبع منتشر کننده مورد استفاده قرار گرفته‌اند. عکس مورد نظر سردبیر آژانس عکس را، همکاران تحریریه با جستجو در گوگل در یکی از سایت‌های خبری یافته‌اند که منبع عکس، صفحه اینستاگرام رایان شجریان، فرزند استاد اعلام شده است. با یک جستجوی ساده می‌توانید عکس‌های مدنظر مدیر آژانس عکس را در صفحه‌های عمومی اینستاگرام و رسانه‌های اینترنتی حوزه موسیقی بدون هیچ برچسب منبعی بیابید. تاکید می‌کنیم در ویدئوی مربوط به جناب شجریان ما اقدام به پاک کردن هیچ واترمارکی نکرده‌ایم.
دوم- تحریریه دروازه تهران ضمن پوزش از جامعه عکاسان رسانه‌ای کشور، بیش از پیش در رعایت حقوق معنوی همکاران عکاس تلاش خواهد کرد.
سوم- بعد از توضیح مدیر مذکور، ویدئوی مورد اشاره را از سایت و تمامی صفحه‌های دروازه تهران در شبکه‌های اجتماعی حذف کردیم. عکس‌های مورد بحث را از ویدئو کنار گذاشتیم و با جایگزینی تصاویر جدید، بار دیگر منتشر کردیم.

۲ مهر ۱۳۹۹ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.