رنگ‌های تازه کوچه قدیمی

رنگ‌های تازه کوچه قدیمی - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

سال ۱۳۹۹ در منطقه ۱۹ شهرداری تهران، ۸۵ پروژه توسعه محله‌ای با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان تعریف و اجرا شده است. در جریان پروژه‌های محله‌ای منطقه ۱۹ خیابان شهامت بازگشایی شد و با این کار بخشی از گره‌های ترافیکی محله کاهش پیدا کرد. احداث و بازپیرایی ۱۰ زمین ورزشی در محلات منطقه از دیگر اقدامات مدیریت شهری در این سال بوده است.

در این میان بوستان ۲۲ بهمن در منطقه صاحب چند زمین ورزشی شده است.‌ همچنین در راستای پاسداشت شهیدان برای شهدای گمنام دفن شده در این پارک مقبره‌ای ساخته است. مدیریت شهری، کار احداث ۱۰ کیلومتر طولی میسر دوچرخه‌سواری را در منطقه دنبال کرده است. ۲ هزار متر طولی از این مسیر در بوستان شریعتی احداث شده است. این مسیر از مترو شریعتی آغاز می‌شود، از بوستان شریعتی عبور می‌کند و در خیابان مطهری نزدیک به بازار پارچه فروشان احسانی به پایان می‌رسد.

همچنین کوچه سرو در محله نعمت‌آباد شکل و شمایل تازه‌ای به خود گرفته و رنگ‌ها حال و هوای دیگری به این کوچه بخشیده‌اند. محله شهید کاظمی و دولت‌خواه صاحب یک پاتوق محلی شده‌اند. پاتوق سهیل در معبر سهیل یا خلازیر فرصتی را برای معاشرت اهالی فراهم کرده است. این اقدام بخشی از مداخلات شهرداری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی این دو محله بوده است. نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران سری به این منطقه زده و تصاویری از پروژه‌های توسعه محله‌ای این منطقه برداشته است.

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

از میان خبرها: معرفی پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه ۱۹

نظرات بسته شده است.