روزگار بازار در روز‌های کرونا

روزگار بازار در روز‌های کرونا - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، تهران یکی از ۷ استانی است که میزان ابتلا به کرونا در آن با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است. این روند صعودی ابتلا در حالی است که زنگ خطر شیوع گونه هندی ویروس کرونا در ایران نیز به صدا درآمده است. ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران که از نیمه‌ فروردین محدودیت‌های دو هفته‌ای را در شهر اعمال کرده، با ورود به اردیبهشت تصمیم به تمدید آن‌ها گرفته است.

بازار تهران از ۲۱ فروردین با قرار گرفتن پایتخت در وضعیت قرمز تعطیل شده است. قرار بود این تعطیلی دو هفته ادامه داشته باشد اما به دنبال تصمیم تازه ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی بازار تهران تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شده است. نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران، شنبه چهارم اردیبهشت، سری به بازار تهران زده است.

تصاویر عکاس دروازه تهران نشان می‌دهد با وجود تعطیلی بازار، برخی از کسبه به حالت نیمه باز به فعالیت خود ادامه می‌دهند. کسبه بار‌ها اعلام کرده‌اند که در صورت تعطیل نبودن بانک‌ها آن‌ها مجبورند به تعهدات مالی خود پایبند باشد. بخصوص آنکه بخش عمده‌ای از کسبه در املاک اجازه‌ای مشغول به کار هستند و باید اجاره‌های محل کسب و کار خود را پرداخت کنند.

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

از میان خبرها: مانده است باغ کیف و کفش

نظرات بسته شده است.