روزگار پارک لاله در موج چهارم کرونا

روزگار پارک لاله در موج چهارم کرونا - دروازه تهران - نازنین کاظمی نوا

با پایان تعطیلات نوروزی و افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در تهران، بنا به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت‌ها به شهر بازگشته است. کسب و کارهای غیر ضروری ملزم به تعطیلی شده‌اند و کارمندان ادارات دولتی در صورت امکان باید کارمندان خود را دور کار کنند. با وجود این‌، اما به جز کسبه‌ای که در خیابان‌های اصلی شهر فعالیت دارند، سایر کسب و کارها در خیابان‌های غیر اصلی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

از ابتدای اعمال دوباره محدودیت‌های کرونایی در تهران بسیاری از جمله علی‌رضا زالی، رئيس ستاد مبارزه با کرونا نسبت به نحوه اجرای آن انتقاد کرده است؛ اما استاندار تهران در پاسخ گفته است: «برای تعطیلی مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار هم دستگاه‌های دولتی همکاری نمی‌کنند.» اما تنها کسب و کارها نیستند که همچنان علیرغم محدودیت‌ها به کار خود ادامه می‌دهند. گزارش‌ها حکایت از شلوغی پارک‌ها در دو روز اول محدودیت‌ها می‌داد.

همین مسئله باعث شد تا در ورودی پارک‌ها نوارهای زرد‌ رنگ و اعلان‌های هشدار نصب شود. با این وجود هنوز تعدادی از شهروندان برای استراحت، ورزش و تماشا به پارک‌ها می‌روند و بی توجه به هشدارها دل به بهار می‌سپارند. نازنین کاظمی‌نوا، عکاس دروازه تهران بعد از ظهر دوشنبه ۲۳ فروردین ماه سری به پارک لاله تهران زده و وضعیت پارک عکاسی کرده است.

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

از میان خبرها: تهران در روز نخست محدودیت‌های کرونایی

نظرات بسته شده است.