معرفی پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه ۲

سینمایی مخصوص کودکان - معرفی پروژه‌های توسعه محله‌ای منطقه 2 - دروازه تهران

پارک ترافیک برای کودکان محله

شهرداری تهران در راستای توسعه محلات شهر دست به اجرای پروژه‌هایی در مناطق ۲۲ گانه تهران در سال ۱۳۹۹ زده است. دروازه تهران در سلسله گزارش‌هایی به این پروژه‌های محله محور پرداخته و از نحوه اجرای آن‌ها در مناطق مختلف تهران گزارش‌هایی تهیه کرده است. این بار به منطقه ۲ تهران و پروژه‌های توسعه محله‌ای این منطقه رفته‌ایم.

اجرای ۵۹ پروژه توسعه محله‌ای در منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ سال ۱۳۹۹ با اختصاص ۳۲ میلیارد تومان توانسته ۵۹ پروژه توسعه محله‌ای را تعریف و اجرا کند. این پروژه‌ها در راستای دستورالعمل‌های توسعه محله‌ای که از سوی شهرداری تهران ابلاغ شده به اجرا درآمده است. توسعه سرانه فضای سبز و ورزشی محلات، زیباسازی جداره‌ها و بهسازی معابر، حذف فضاهای بی‌دفاع شهری، ایجاد پاتوق‌های محلی، اصلاح هندسی معابر و توسعه مسیر دوچرخه‌سواری از جمله پروژه‌های مدنظر مدیران شهری برای این منطقه بوده است.

تازه‌های محله‌های منطقه ۲ - دروازه تهران - داوود قهردار

سینمایی مخصوص کودکان

طبقه سوم ساختمان سرای محله بهرود در منطقه ۲ شهرداری تهران فضایی بدون استفاده بود. فضایی که زمانی به عنوان انبار استفاده شده حالا تبدیل به سالن تخصصی سینما برای کودکان شده است. با توجه به خانه کودک مستقر در سرای محله بهرود، طبقه سوم این ساختمان تبدیل به سالن سینمای اختصاصی کودکان با ظرفیت ۱۱۰ صندلی شده است. این سالن به طور ویژه دکوراسیون مخصوص به کودکان دارد. همچنین سالن به کف پوش، دیوار کوب، سیستم صوتی و تصویری ویژه سینما، سالن گریم، میز و صندلی مخصوص کودکان و اتاق استراحت عوامل و مهمانان تجهیز شده است. از سوی دیگر برای دسترسی بهتر همه اقشار به این سالن، آسانسور، لابی و سرویس‌های بهداشتی برای معلولان و توانیابان مناسب سازی شده است. این سالن سینمایی مخصوص کودکان در زمینه نمایش فیلم‌ و تئاترهای ویژه کودکان فعال خواهد بود.

بازسازی آمفی تئاتر محله شهرک آزمایش

آمفی تئاتر سرای محله شهرک آزمایش در خیابان جانبازان نیاز به بازسازی داشته است. شهرداری منطقه ۲ در طرح‌های توسعه محله‌ای در سال ۹۹ این سالن را بازسازی کرده است. در جریان این بازسازی، ۹۰ صندلی این سالن تعمیر شدند. همچنین ۳۰ مترمربع استیج سالن بازسازی و تعمیر و به ۳۰ متر موکت و ۴۰ متر پرده نمایش مجهز شده است. همچنین ۱۲۰ متر دیوارکوب در سالن نصب شده است. سیستم گرمایش و سرمایش این آمفی تئاتر تعمیر و سیستم نور و روشنایی آن تعویض شده است. از سوی دیگر سقف سالن نیز مورد بازسازی قرار گرفته است.

از میان خبرها: اینفوگرافی توسعه محله‌ای منطقه ۲

بهسازی زمین چمن به درخواست شهروندان

زمین چمن مصنوعی زیر پل یادگار امام به درخواست شهروندان بهسازی شده است. ۴۰۵ متر چمن این زمین ورزشی تعویض شده است. همچنین زمین حصارکشی شده و با نصب ۱۳ ضربه‌گیر محفوظ شده است. برای سیستم آب در این زمین چمن مصنوعی نیز لوله‌کشی انجام شده و حالا پس از بهسازی زمین چمن، این مجموعه دوباره مورد استفاده اهالی محله قرار گرفته است.

پارک ترافیک برای کودکان

بوستان اشرفی اصفهانی در منطقه ۲ در قالب طرح‌های توسعه محله‌ای صاحب پارک آموزش ترافیک برای کودکان شده است. پارک آموزش ترافیک بوستان اشرفی اصفهانی در فضایی به مساحت ۳۸۰۰ متر مربع احداث شده است. در این فضا محوطه سازی صورت گرفته و آلاچیق‌های آموزشی، برج‌های نوری، پل عابر پیاده نصب شده است. همچنین محوطه پیاده‌روسازی شده و به مسیر دوچرخه تجهیز شده است. در طراحی این پارک تلاش شده تا عناصر اصلی و المان‌های ترافیک شهری در ابعاد کوچک برای کودکان ایجاد شود.

بهسازی گلبهار در فرحزاد

خیابان گلبهار در محله فرحزاد بازسازی شده است. این خیابان در بزرگراه یادگار شمال به جنوب در کندرو فرحزاد قرار دارد و با بازسازی آن مشکلات ترافیکی و دسترسی اهالی محله بهبود پیدا کرده است. در این معبر ۱۲۰ متری به طول ۳ متر، ۲۶۰ متر نهر سرپوشیده، ۱۰۰ متر نهر روباز، ۳۲۰ متر کاپو، ۲۰ متر نهر روسی، ۴۰ متر مکعب دیوار سنپی، ۲ عدد حوضچه و ۴۵۰ تن آسفالت دولایه اجرا شده است. این محوطه پیش از این خاکی و انتهای آن مسدود بود. حالا این خیابان دیگر مسدود نیست و تردد اهالی آن تسهیل شده است و دیگر اهالی نیازمند تغییر مسیر خود نیستند.

تازه‌های محله‌های منطقه ۲ - دروازه تهران - داوود قهردار

پیاده راه بلوار دادمان

۱۸۰۰ متر از پیاده‌راه بلوار دادمان به منظور تسهیل در تردد اهالی بهسازی و مسیر دوچرخه‌سواری نیز در آن احداث شده است. این مسیر از ابتدای خیابان پاکنژاد آغاز و تا بلوار شریفی امتداد دارد. در این مسیر ۱۸۰۰ متر اجرای پیاده‌رو صورت گرفته است. ۳۴۰ متر کفپوش شیاری در این پروژه استفاده و ۹۰۰ متر کانیوگذاری شده است. همچنین ۱۸۰۰ متر مسیر دوچرخه در این محور مهم محلی اجرا شده که مورد استفاده اهالی محل قرار گرفته است.

همچنین در طرح دیگری از پروژه‌های توسعه محله‌ای در منطقه ۲ شهرداری تهران، بوستان جانبازان در محله شهرک آزمایش نیز به مبلمان شهری و وسایل ورزشی تجهیز و با نصب رمپ برای توانیابان مناسب‌سازی شده است.

۵ تیر ۱۴۰۰ – روزنامه چندرسانه‌ای دروازه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.